Nišville Jazz Festival 2021.

MAIN STAGE (19:30-02:30)

ČETVRTAK, 12. Avgust

Orkestar „Impresija“ ft. Bojana Stamenov i Zoran Šandorov (SRB)

The Belgrade Dixieland orchestra (SRB)

Per „Bass Viking“ Mathisen Trio ft. Gary Husband i Nguyen Le (NOR, GBR, FRA)

Stone Raiders ft. Jean-Paul Bourelly, Darryl Jones and Will Calhoun (USA)

Gipsy Kings (FRA)

Kanda Kodža i Nebojša (SRB)

PETAK, 13. avgust

Just Trio (ALB)

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz (POL)

Philip Catherine trio (BEL)

Stanley Jordan plays Jimi Hendrix (USA)

The Horny Funk Brothers ft. Hubert Tubbs (AUT/USA)

Sevdah Baby Live & Ivana Vladovic (SRB)

SUBOTA, 14. Avgust

Jah Trio (POL)

Spectrum Vocal Band (BUL)

Leb i Sol  (NMK)

John Riley /Ratko Zjača/Renato Chicco/Vid Jamnik Organ Quartet (USA/NED/CRO/SLN)

Goran Bregović & Wedding and Funeral Orchestra (SRB)

Tanja Jovićević Band (SRB)

NEDELJA, 15. avgust

Dragan Milovanović Sekstet (Srbija)

Tango Jazz Quartet i Omladinska filharmonija „Naissus“ (ARG/SRB)

International Jazz Band

Uroš Perić & Mambo Stars (SLN/SRB)

Anthony B & House of Riddim (JAM/AUT)

Cofee Shop Kollektiv (SRB)

 

River Stage (19:30-00:00)

 

Utorak, 10. Avgust

Gudački kvartet Allegro & Bojan Mladenović

Audioxid

Wine in Rakija

Divanhana

Sreda, 11. Avgust

ROJAZE project

Jazzotheria

Vartra

Orkestar Gorana Cekića

Open Stage

(19:30-00:00)

Četvrtak, 12. Avgust

Zašto Kafka? ft. Gorica Šutić

Bas i Stega

Highlanders

Kizagitara & Fanartici

Petak, 13. Avgust

Kajtez &  The Gang (Banjaluka)

Nesvrstani

Natalee

JAL

Subota, 14. Avgust

Bohemija

Baswing

Šinobusi

Takeshi Suda and friends (JAP/SRB)

Nedelja, 15. Avgust

Prljave sestre

Sana Garić

„?“    (eroteme)

Popečitelji

 

 

Welcome Stage (18:00-20:00)

 

Četvrtak, 12. Avgust

Nisville Youth Arkestra

LAB Organ trio

Petak, 13. Avgust

Pop HOR Radio

Monah

Subota, 14. Avgust

Igor Grabež

Easy Blues Band

Nedelja, 15. Avgust

Bullet

Best Moon Rising

(tribute to Creedence Clearwater Revival)

 


Museum Stage – od 20:00

 

Četvrtak, 5. Avgust

Thursday reading club with guests

Petak. 6. Avgust

HB Kolege

Playhead

Subota 7. Avgust

Si Bambola

Duda Buržujka i Haikuzadanas

Nedelja, 8. Avgust

Davor Jordanovski  & In Medias Res Ensemble ft. Vasil Garvanliev

Gudački Kvartet Amati

Ponedeljak, 9. Avgust

o.k.o.t. by Mitar Zorić

Vid Jamnik – Ratko Zjaca Quartet

Utorak, 10. Avgust

Nisville Youth Arkestra

Falco Spirit

Sreda, 11. Avgust

Renaissance Nature

Wildside

Od 19:00

Četvrtak, 12. Avgust

Pop Hor „Radio“

Nastasija Radovanović

Bosque Sound Community

Plavi Ptičić

Petak, 13. Avgust

Famos

Chess Maj6

Southern Rock Tribute

Dur i truba

Subota, 14. Avgust

ROJAZE – Srbija

ROJAZE – Francuska

ROJAZE – Belgija

ROJAZE – JOINT

Nedelja, 15. Avgust

Orasi

New Deal

Love Struck – SRV tribute band

Drvo truo

 

HIP HOP (20:00-23:00)

 

PETAK 13.08.

DING DONG                          I BEE

IVA SAM                                NAISS GAY

SHADOW MC                        SUTH SIDE

SPEKT                                     TAZ

ZMAJ                                      BMC

Desibe                                    Mejsi

Mladi Kris                              Majki P

Dj Sunrise                              ZeroTwo

Klasika

SUBOTA 14.08

Bezz

Mlata i Kila33

ŠKABO

NEDELJA 15.08.

Starac Ćofi, Mladi Jovcha i MC Shadows

Chache i Djavo

VOODOO POPEYE

 

MIDNIGHT JAZZDANCE STAGE

(00:00-05:00)

PETAK 13.08.

00:00 – 01:30 Bojan Gavrilović (SRB)
01:30 – 03:30 Alex SoulBrigada (Matasuna Records, GER)
03:30 – 05:00 Ljudski Maximum (SRB)

SUBOTA 14.08

00:00 – 01:30 DJ Funky Junkie  (SRB)
01:30 – 03:30 Aroop Roy (ENG)
03:30 – 05:00 Ramseyhercules (BUL)

NEDELJA 15.08.

00:00 – 01:30 Deseret Essence971 (UEA)

01:30 – 03:30 Antonio Martino (ITA)
03:30 – 05:00 dj loptica & Jazzysad (SRB)

International Nisville

JAZZ THEATER FESITVAL

6-15.08.2021

Glavni program

6.8

20h Od ulazka u Tvrđavu do Amfiteatra

Our Odyssey/Naš Odisej

Direction / Režija: K.Spajić

ZID Theater – City Art & Performance Center, Amsterdam, HOLANDIJA

22h Salon 77  u Tvrđavi

Estranho (Čudan)

Direction / Režija:

Sequencia Films e Cenicas, Rio De Jenero, BRAZIL

7.8.

19h i 20h  Vizantijske ulice  kod Salona 77 u Tvrđavi

BREAD DOLLS /Hleb Lutke

Direction / Režija: T. D. Nitto

Mediterranean Academy of the Actor, Lecce, ITALIJA

22h  Amfiteatar

Saligia

Directing / Režija: P. Ristovski

Ludum Ludum, Beograd, SRBIJA

8.8.

20h, Amfiteatar

Love cage/Ljubavni kavez

Ideja i koregrafija: F. Milanov

Stream Dance Company, Sofia, BUGARSKA

22h Salon 77 u Tvrđavi

Blues for Alto Sax/Bluz za Alt Saksofon

Directing/Režija: A. Filipi

Independent work, Tirana, ALBANIJA

9.8

20h Salon 77 u Tvrđavi do Jazz Muzeja

Piti Peta Hofen Show

LPM company (Los Putos Makinas company),

Dircting & Difusion / Režija i Difuzija: C. Pelat

Tulus, FRANCUSKA

22h Amfiteatar

The Opera´s Phantom / Fantom Opere

Co-production of the Art Center Polifonia (North Macedonia) and Nisville Foundation (Serbia) / Koprodukcija  Art Centar Polifonija

Directing / Režija: Ivan Blagojević

(S. MAKEDONIJA) i Nisville Fondacija (SRBIJA)

SCENA ZA DECU

Od 12-15.08

Scena Jazz for Kids u 18h

12.08

Shoes in Love / Zaljubljene cipele, The Puppet scene PEPINO /Lutka scena PEPINO, Niš, SRB

13.08

Around the world / Put oko sveta, Studio Ability-drama in education, Niš, SRB

14.08

I have a talent / Ja imam talenata, PAN THEATAR, Belgrade, SRB

15.08

Red Nose / Crveni nosić, PAN THEATAR, Belgrade, SRB

Workshops/Radionice, Round tables/Okrugli stolovi, Demonstrations of work/Demonstracije rada, Press

 

NIŠVILLE MOVIE SUMMIT

 

Više informacija na: www.nisville.com